Sposoby na kaca

Ostro wczoraj zabalowałeś? Impreza była udana, ale teraz czujesz się źle? Pęka Ci głowa? Nie masz na nic siły? Kac odbiera Ci chęć do wyjścia z łóżka? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka skutecznych rad na pozbycie się skutków imprezowania i picia sporej ilości alkoholu.

Po pierwsze, pamiętaj o piciu dużej ilości niegazowanej wody mineralnej – przyczyni się to do szybszego rozcieńczania alkoholu w organizmie oraz do jego szybszego usuwania, a tym samym do detoksykacji Twojego organizmu. Kolejnym sposobem na zmniejszenie dolegliwości związanych z kacem jest zjedzenie obfitego bogatego w tłuszcze i białko śniadania. Najlepiej gdyby na talerzu znalazły się smażone jajka, gdyż zawarte w nich mikro- i makroelementy przyczyniają się do szybszej regeneracji. Pamiętaj także o odpowiedniej ilości snu; pozwól sobie na odpoczynek i naładowanie baterii po nocy pełnej wrażeń! Jeśli jednak objawy kaca są wyjątkowo silne, sięgnij po dostępne w każdym sklepie spożywczym napoje zawierające elektrolity i sole mineralne – nawodnią Cię i postawią na nogi! Możesz zażyć również leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, najlepiej gdyby w składzie zawierały kwas acetylosalicylowy – wielu lekarzy twierdzi, że zwalcza on objawy zatrucia organizmu alkoholem.

Pamiętaj też o profilaktyce, w aptekach dostępnych jest kilkanaście rodzajów środków farmaceutycznych dostępnych bez recepty, które należy brać w trakcie spożywania napojów alkoholowych. Sprawią one, że rano obudzisz się rześki i zdecydowanie bardziej wypoczęty, utrudniają one bowiem wchłanianie się alkoholu do krwi i obniżają jego stężenie.

Mamy nadzieję, że tych kilka rad pomoże Ci wrócić do dobrej formy po długiej i wyczerpującej imprezie!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *