Jak sprawnie zrobić świąteczne zakupy?

Święta tuż, tuż, a Ty nadal nie masz pomysłu na prezenty dla bliskich? Nie lubisz chodzić po sklepach? Na samą myśl o wyborze upominku masz dosyć? Zawsze robisz wszystko na ostatnią chwilę?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka rad, które z pewnością usprawnią i uprzyjemnią Tobie i Twoim bliskim ten świąteczny czas.

  • Po pierwsze, postaraj się uporządkować sobie (najlepiej na kartce papieru bądź w notatniku) wszystkie osoby, które chcesz w tym roku obdarować. Posegreguj je np. w zależności od wieku, płci, zainteresowań czy innych czynników, które przyjdą Ci do głowy. Pamiętaj o tym, aby oszacować, ile chcesz przeznaczyć na każdą z tych osób pieniędzy.
  • Po drugie, wybierz dogodny dla siebie dzień na zakupy; najlepiej gdyby był to dzień wolny od pracy i męczących obowiązków. Wybierz się na zakupy o wczesnej porze – dzięki temu unikniesz tłumów w galerii.
  • Po trzecie, kupuj wszystkie prezenty systematycznie – po kolei zgodnie ze wcześniej stworzoną listą, odhaczaj każdą osobę gdy dokonasz już zakupu podarunku dla niej. Podczas przemierzania sklepów nie czekaj aż, wpadnie Ci w oko: „ta jedyna niezwykła rzecz”. Bądź realistą – kupuj dokładnie to, co wcześniej zaplanowałeś i zapisałeś na liście.
  • Po czwarte, pamiętaj żeby z wyprzedzeniem estetycznie opakować prezenty lub oddać je do specjalnego punktu, w którym pracownicy zrobią to za Ciebie, jeśli nie czujesz się pewny swoich zdolności manualnych.

Mamy wielką nadzieję, że dzięki tym kilku wskazówkom pomożemy i ułatwimy Ci te szczególne zakupy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *