Biura podróży czy samodzielne planowanie wakacji?

Marzą Ci się udane i beztroskie wakacje? Chciałbyś wreszcie wybrać się do jakiegoś bardziej egzotycznego kraju? Jesteś otwarty na świat i ludzi? Nie brakuje Ci odwagi oraz lubisz wyzywania? Chcesz przełamać swoją barierę językową?

Jeśli tak, to w tym roku wybierając się na wymarzony urlop zrezygnuj z usług biur podróży! Zaplanuj i zrealizuj swoją podróż samemu. Brzmi ciężko? To tylko pozory! Korzystanie z biur podróży ma bardzo wiele wad m.in. są to najczęściej drogie wycieczki, z góry określone miejsce wypoczynku (najczęściej kurort) ogranicza to możliwość zwiedzenia całego kraju, zakwaterowanie w kontynentalnych hotelach – brak możliwości wypróbowania lokalnej kuchni czy zapoznania mieszkańców danego regionu oraz całkowity brak możności bezpośredniej styczności z odmienną kulturą.

Jak widać minusów jest bardzo wiele, co natomiast zyskamy podróżując według własnego planu? Przede wszystkim dużo pieniędzy oraz niesamowite wrażenia i doznania z poznawania zupełnie nowych rzeczy. W obecnych czasach spanie w hotelach podczas podróży jest bardzo drogie, planując swoją podróż skorzystaj z hosteli lub serwisów internetowych, za których pośrednictwem można wynajmować mieszkania od osób z krajów, do których akurat się udajemy. Jest to zdecydowanie tańsza opcja (standard jest często lepszy niż w hotelach) i zdecydowanie ciekawsza. Możemy bowiem poznać właścicieli mieszkań i poradzić się ich w kwestiach związanych ze zwiedzaniem.

W kwestii planowania środków transportu bierz pod uwagę pociągi i autokary. Wbrew pozorom są to komfortowe w miarę szybkie, a co najważniejsze stosunkowo tanie środki. Jeśli jednak cel Twojej podróży wymaga lotu, zakup bilet kilka miesięcy przed planowaną datą odlotu, zapewni Ci to nie tylko spokój, ale również lepszą ceną i ofertę. Warto też wyczekiwać na promocje, często zdarza się, że linie lotnicze z dnia na dzień ogłaszają rabaty i promocyjne oferty- warto się nad nimi zastanowić.

Na miejscu korzystaj z lokalnej komunikacji miejskiej, a dłuższe dystanse pokonuj pociągami. Koniecznie próbuj lokalnej kuchni, wybieraj się na pchle targi, do sklepów i restauracji prowadzonych przez tutejszych. Tutaj z pomocą przychodzi wiele stron internetowych dzięki, którym sprawdzisz rekomendacje dla tysięcy punktów gastronomicznych.

Możesz być pewien, że zaprojektowane przez Ciebie wakacje będą zdecydowanie bardziej udane, ciekawe i pozostaną w pamięci na długie lata. Odważ się i sam zdecyduj o swojej podróży!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *