Chorwacja – najpiękniejsze miejsce na świecie

Kto choć raz spędził wakacje w Chorwacji, ten wie, że musi tam wrócić. To miejsce, gdzie góry wchodzą do morza, a na turystów czeka wspaniała kultura, słońce, ciepłe morze oraz wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Można powiedzieć, że Chorwacja to wakacyjny raj dla wszystkich, którzy szukają wypoczynku we wspaniałych okolicznościach przyrody.

Wędrując po chorwackim wybrzeżu, szybko można przekonać się, że Chorwaci są niezwykle przyjaznymi ludźmi i co ważne lubią nas Polaków! Bez problemu można się również z nimi porozumieć, po pierwsze dlatego, że bardzo się starają zrozumieć co chce się im przekazać, a po drugie, że wiele słów języka chorwackiego jest zbliżonych do tych, które znamy w Polsce. Bez problemu więc zapytamy o drogę czy zrobimy zakupy w sklepie.

Chorwacja ma turystom naprawdę wiele do zaoferowania. To malownicze, wąskie uliczki, bujna roślinność i urocze zakątki pamiętające odległą historie. Zachwyca również chorwacka kuchnia, która bogata jest w warzywa, ale również ryby, wędliny i serwy, które zadowolą każdego smakosza.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *