Co robić w podróży?

Masz do przebycia długą podróż pociągiem lub samolotem? Nie jedzie z Tobą żaden znajomy? Nie masz pomysłu na ciekawe i kreatywne zajęcia? Przed Tobą kilkanaście godzin w podróży? Co robić? Jak zabić czas?

Świetnym pomysłem na zabicie czasu w podróży jest czytanie książek. Możesz nadrobić czytelnicze zaległości, a jeżeli wciągnie Cię fabuła, to nawet nie zauważysz jak minie kilka godzin. Oczywiście dobrym pomysłem są także gazety i magazyny, w które możesz zaopatrzyć się nawet na dworcu lub lotnisku w ostatniej chwili.

W dzisiejszych czasach gdy „żyjemy online” i koniecznością jest bezustanne sprawdzanie skrzynki mailowej oraz powiadomień z portali społecznościowych podróż może być stać się idealną okazją do odpoczynku i oderwania się od natłoku informacji. Warto poświęcić chwilę na refleksję nad swoim życiem oraz zastanowienie się nad otaczającą nas rzeczywistością.

Możemy również oddać się rozwiązywaniu krzyżówek, rebusów, sudoku czy innych logicznych łamigłówek. Co więcej, możesz także podczas podróży rozpocząć naukę języka obcego – naucz się kilku nowych słówek lub zwrotów. Odpręż się i skup na widokach za oknem, możesz także zregenerować siły krótką drzemką. Jeśli natomiast Twoja podróż spowodowana jest wyjazdem na urlop, to skorzystaj z czasu i zaplanuj zwiedzanie atrakcji turystycznych, poczytaj przewodnik o danym miejscu.

Podczas długich i wyczerpujących podróży musisz pamiętać także o swoim zdrowiu i dobrym samopoczuciu – pij dużo wody oraz wstawaj co godzinę, żeby rozprostować nogi i poprawić krążenie całego ciała.

Życzymy miłej, przyjemnej i produktywnej podróży!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *