Gap Year

Nie wiesz, co robić po maturze? Nie masz pomysłu, na jakie studia się wybrać? Jesteś zmęczony nauką i potrzebujesz przerwy? Chcesz się usamodzielnić? A może po prostu chcesz zwiedzić świat i podszkolić swoje umiejętności komunikacyjne?

Jeżeli tak, to Gap Year jest rozwiązaniem, nad którym powinieneś się zastanowić. Jest to nic innego jak bardzo popularny (szczególnie w Stanach Zjednoczonych) rok przerwy od nauki. Decydują się na niego maturzyści, którzy z różnych powodów nie chcą jeszcze rozpoczynać dalszej nauki na uczelniach wyższych. Z takiej decyzji płynie bardzo wiele korzyści: zyskuje się czas niezbędny do określenia swoich planów i celów, można podczas tego roku podjąć pracę, a oszczędności zachować na przyszłość, a także mamy możliwość wyjazdu i mieszkania za granicą dzięki różnego rodzaju wolontariatom i programom społecznym.

Wiele decydujących się na Gap Year młodych osób uważa, że dzięki takiej przerwie jasno określili swoje cele na przyszłość, a także byli w stanie dokonać bardziej racjonalnego wyboru odnośnie kierunku studiów czy uczelni. Dzięki wielu możliwościom wyjechania poza granice swojego kraju nie tylko możemy nauczyć się nowego języka, ale przede wszystkim poznajemy inne kultury i obyczaje. Dzięki temu młody człowiek staje się bardziej otwarty na świat, co z pewnością poszerzy mu horyzonty i ułatwi przyszłą prace oraz naukę. Jest to także świetny czas na zregenerowanie sił oraz odzyskanie motywacji i energii tak potrzebnej podczas studiowania.

Reasumując: Gap Year jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich niezdecydowanych młodych osób, szukających swojej życiowej drogi. Może być także idealnym sposobem na rozwój osobisty i pozyskanie nowych kontaktów oraz znajomości. Jeśli masz taką chęć i możliwość, rozważ rok przerwy i zafunduj sobie niezapomniane wspomnienia i doświadczenia!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *