Kodeks pracy fotografów ślubnych

Żadna praca nie jest łatwa, ale każdą można nauczyć się odpowiednio, profesjonalnie i właściwie wykonywać. Fotografia ślubna także wymaga sporych poświęceń, dlatego jeśli ktokolwiek chce się nią zająć, w pierwszej kolejności powinien poznać ogólny zarys kodeksu pracy fotografów – zwłaszcza tych poświęcających się w pełni obsłudze ślubów i wesel.

W każdym zawodzie obowiązują pewne zasady. W większości przypadków są one umowne, ale mimo wszystko dobrze by było, by taki fotograf je znał i przynajmniej starał się je respektować, kierując się nimi na co dzień. Mogą mu one tylko i wyłącznie pomóc. Co zatem sama fotografia ślubna mówi o tych ustanowionych zasadach pracy?

Nieraz bowiem dochodziło do takich sytuacji, w których to fotograf ślubny niszczył całą cudowną atmosferę i psuł humor wszystkim gościom lub, co gorsza, samej parze młodej. Uroczystości ślubne organizowane w Polsce zazwyczaj odbywają się przy uwzględnieniu zasad kościoła rzymskokatolickiego. Niezależnie więc od tego, czy fotograf ślubny sam jest osobą wierzącą czy może bliżej mu do ateisty, te zasady musi poznać i je oczywiście szanować. W przeciwnym wypadku może nastawić się na nieprzychylne komentarze i uwagi gości. Jeżeli sam zacznie pozwalać sobie na zbyt wiele, zwłaszcza osoby starsze mogą go nie zrozumieć i przez to popsuć sobie swoje dobre samopoczucie.

W głównej mierze praca fotografa ślubnego polega na uwiecznianiu najpiękniejszych chwil. Musi on zapisać na kartce papieru te wszystkie sytuacje i momenty, które dla pary młodej oraz jej gości mogą mieć największą wartość i gigantyczne znaczenie. Zdjęcia tworzy się po to, by z tych najważniejszych okazji uzyskiwać cudowne pamiątki. Później się do nich powraca i pokazuje się je swoim dzieciom oraz wnukom, aby zaprezentować im cząstkę samego siebie czy nawet pokazać, jak to wszystko wyglądało w dawnych czasach. Ślub ma być uroczystością piękną i wyjątkową, ale nieraz to sam fotograf może go zepsuć. Powinien więc na to uważać, wcześniej zapoznając się z kodeksem pracy fotografów ślubnych.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *