Marketing w Social Media

W dzisiejszych czasach Social Media dają bardzo dużo możliwości. Dzięki nim można nie tylko poznawać nowych ludzi i budować relacje międzyludzkie, ale też wykorzystać je w celach marketingowych. Większość nowoczesnych firm posiada swoje konta na portalach społecznościowych, gdzie mogą nawiązywać bliskie relacje z klientami.

Popularność Social Media

Badania mówią, że ponad 86% osób w Polsce posiada konto na jakimś portalu społecznościowym. Do najpopularniejszych należą obecnie Facebook, Twitter, Instagram oraz YouTube i Snapchat.

Marketing w Social Media

Aby móc skutecznie dotrzeć do odpowiedniej grupy kontrahentów, warto zaznajomić się z możliwościami różnych platform społecznościowych i poznać grupy użytkowników, które z nich korzystają. Wśród osób w wieku od 12 do 24 lat najpopularniejszy jest Snapchat. Facebook, czy YouTube to serwisy bardzo uniwersalne, zarówno pod kątem wiekowym jak i geograficznym.

Którą platformę społecznościową wybrać ?

Facebook jest narzędziem bardzo uniwersalnym, gdyż można na nim umieścić teksty, filmy, wrzucać zdjęcia, czy nawet prowadzić relację na żywo. Sprawdzi się praktycznie w każdej dziedzinie.

Za pomocą YouTube możemy dotrzeć do potencjalnych odbiorców za pomocą reklamy wideo, albo nawiązać współpracę z jakimś znanym Youtuberem.

Instagram to narzędzie dość trudne do wykorzystania – pozwala jedynie na umieszczanie fotografii. Można jednak pokusić się o kampanię reklamową ukazaną na serii zdjęć, gdzie będą ukazane możliwości korzystania z rzeczy, urządzeń i produktów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *