Ogólne zasady pracy fotografów ślubnych

Jeżeli podejmujemy się w swoim życiu jakiejś nowej pracy, chcemy oczywiście wykonywać ją na sto procent i tak, jak to się powinno robić. Mimo wszystko jeśli naszą specjalizacją staje się fotografia ślubna, od samego początku zaczynamy przywiązywać największą wagę do jakości posiadanego sprzętu i praktycznych umiejętności. A wpływ na efekty naszej pracy mogą mieć również sprawy, które uznajemy za drugorzędne. Chodzi tutaj o nasz stosunek do obrządków rzymskokatolickich.

Mamy coraz gorszy stosunek do religii i samego kościoła. Traktujemy to wszystko z przymrużeniem oka, śmiejąc się ze starszych kobiet, które każdej niedzieli przygotowują się sumiennie do wyjścia i potrafią spędzić w kościele nawet kilka godzin z rzędu. Nie możemy jednak okazywać swoich poglądów przed naszymi klientami. Skoro oni zdecydowali się na wzięcie ślubu kościelnego, a my postanowiliśmy im w tym wszystkim towarzyszyć, musimy w pełni zaakceptować to, co na samej uroczystości będzie się działo. Nie możemy dać po sobie poznać, jaki jest nasz stosunek do obrządków.

Jak być profesjonalnym fotografem ślubnym? Profesjonalizm jest jedną z najważniejszych cech każdego dobrego fotografa. Jeśli więc takim twórcą zamierzasz właśnie zostać, pamiętaj, że fotografia ślubna to nie tylko przepiękne ujęcia i wysoka jakość samych zdjęć. W twoim zawodzie liczyć się będzie także podejście do klienta. Jeżeli bowiem staniesz się zbyt stronniczy i zaczniesz zbyt ostentacyjnie pokazywać swoje osobiste przekonania, stracisz w oczach i samej pary młodej, i zaproszonych przez nią gości czy nawet księdza.

A po prostu nie możesz do tego dopuścić. Odłóż więc swój stosunek do wiary na drugi plan i nie próbuj przekonywać wszystkich do swoich racji. Będąc w kościele i robiąc zdjęcia parze młodej, zachowuj pełną powagę i spokój. Traktuj to wszystko jak zadanie, które musisz jak najlepiej wykonać. Nawet jeśli sam z siebie nigdy nie poszedłbyś do kościoła, twoi klienci nie muszą, a nawet nie powinni o tym wiedzieć – zawsze zachowuj się więc profesjonalnie. Tylko w taki sposób możesz liczyć na to, że zostaniesz uznany za naprawdę dobrego twórcę zdjęć.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *