Podróże zagraniczne a bariery językowe

Wiele osób z radością zdecydowałoby się na podróże zagraniczne, gdyby nie bariera językowa. Jednak czy nieznajomość języka jest podczas zagranicznych wyjazdów rzeczywiście aż taką przeszkodą? Wydaje się, że w większości przypadków jest to jedynie bariera istniejąca w naszej głowie.

Za granicą przeciętnemu turyście wystarczy podstawowa znajomość języka angielskiego. Nie musimy nim wcale biegle władać. Jeżeli zmusi nas do tego sytuacja, a w trakcie podróży zagranicznych zdarza się to bardzo często, będziemy potrafili się dogadać. Wcale nie trzeba znać wyszukanych zwrotów, aby zapytać o najbliższy hotel, cenę dania w restauracji, czy aby kupić bilet na metro.

Barierą nie jest wcale język, ale nasz lęk przed nieprzewidzianymi sytuacjami. Jeżeli znajomość języka okaże się w jakimś przypadku niewystarczająca, zawsze pozostają nam uniwersalne gesty, tak zwany język ciała. Razem z rozmówkami w danym języku i słownikiem zabierzmy ze sobą na zagraniczny wyjazd uśmiech. On potrafi przełamywać nawet największe bariery między ludźmi.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *