Prosty sposób na tworzenie wyjątkowych zdjęć ślubnych

Fotografowie ślubni mają to do siebie, że nieraz tak bardzo skupiają się na swojej pracy, że zaczynają przejmować rolę pary młodej – sami chcą być w centrum uwagi, bo sądzą, że to od nich zależy pomyślność i przebieg uroczystości. Potrafią biegać po kościele z całym swoim sprzętem, nerwowo ustawiając gości i zmieniając ich pozycje oraz prosząc o zmienienie mimiki twarzy. Nie chcą stracić żadnej chwili z wydarzenia, dlatego też tworzą setki zdjęć w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut, zmuszając się do ich późniejszego przeglądania i wybierania tych, które nadają się do pokazania klientom.

Więcej nie znaczy jednak lepiej. Czasem to ta jedna zaplanowana fotografia ślubna potrafi być tak piękna i oryginalna, że cała reszta zdjęć przestaje mieć dla pary młodej jakiekolwiek znaczenie. Oczywiście w kilku momentach na pewno warto wyciągnąć aparat – gdy dojdzie do składania przysięgi lub zakładania samych obrączek. Niektóre z tych tylko teoretycznie “kluczowych” wydarzeń można jednak spokojnie pominąć.

Nikt nie lubi, gdy narusza się jego prywatność. Nikt nie chce pokazywać przed innymi ludźmi wszystkich swoich emocji i targających nim uczuć. A nieraz ta źle stworzona fotografia ślubna odsłania przed odbiorcami najciemniejsze i najgorsze strony poszczególnych osób. Fotograf musi zadbać więc o to, by do takich sytuacji nie dopuścić. A nieraz jednak tak bardzo zaczyna on koncentrować się na ukazaniu wszystkich szczerych emocji, że nie dopuszcza do siebie myśli, iż ktoś może nie chcieć być fotografowany. Że podpity wujek Krzysiek nie ma ochoty na uczestnictwo w sesji rodzinnej, bo ledwo daje radę utrzymać się na nogach, a jako że i tak dostał już solidną naganę od swojej żony, nie ma zamiaru tego powtarzać już po zaprezentowaniu zdjęć z wesela.

Fotograf ślubny musi mieć wyczucie – powinien stawiać się w sytuacji osób drugich i obserwować ich zachowania, aby przypadkiem nie stać się aktywnym uczestnikiem bójki czy awantury. Delikatność w tym zawodzie jest jak najbardziej wskazana i doceniana przez usługobiorców.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *