Sprzedaż online

W XXI wieku coraz więcej ludzi zamiast w stacjonarnych sklepach, woli kupować w sklepach internetowych. Sklepy internetowe dają konsumentom możliwość zrobienia zakupów zdalnie z domu. Sklepy www są czynne całą dobę, więc na zakupy w sieci wybrać się możemy o każdej porze dnia i nocy. Zakupione produkty trafiają do wybranego przez nas miejsca: do domu, do pracy, do paczkomatu, itp. Obecnie w sieci można kupić wszystko, począwszy od arbuza, a skończywszy na piszczącej żyrafie dla psa.

Sklepy internetowe to nie tylko ułatwienie dla klientów. Sklepy www to także tańsza i lepsza alternatywa współczesnego biznesu. Przedsiębiorca prowadzący sklep stacjonarny musi ponieść koszty nie tylko zatowarowania sklepu, lecz także koszty poboczne prowadzenia działalności, tak jak: pensje dla ludzi – kasjerek, koszty najmu lokalu – stacjonarnego sklepu, opłaty za media do lokalu, regały do sklepu. Prowadząc sklep internetowy koszty zniwelowane są do minimum. Główne koszty w prowadzeniu sklepu www to: domena pod sklep, reklama. Nie ma konieczności zatrudnia ludzi, gdyż nie ma konieczności bezpośredniej obsługi klienta.

Jednak by zaistnieć w sieci nie wystarczy tylko założyć sklep. By skutecznie sprzedawać trzeba być widoczny w sieci – zadbaj o pozycjonowanie w Google. Klient wyszukując ofertę lub produkt wyszukuje sklep z pozycji wyszukiwarki Google. Dzięki wysokiej pozycji w Google będziemy mieli więcej odwiedzin w sklepie, a co za tym idzie zyskamy klientów.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *