Telewizja odchodzi do lamusa

Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu, nikt nie wyobrażał sobie życia bez telewizora. Obowiązkowo w każdym domu lub mieszkaniu znajdował się co najmniej jeden odbiornik. Dużą popularnością cieszyły się specjalne gazety – tygodniki z programem telewizyjnym, a rodziny spędzały wieczory wspólnie oglądając różnego rodzaju programy. To właśnie wtedy największą oglądalnością cieszyły się: seriale i telewizja śniadaniowa. Jednak od pewnego czasu telewizja, nie cieszy się już tak wielką popularnością, coraz więcej osób rezygnuje z posiadania telewizora w domu. Jaka jest tego przyczyna?

Obecnie mówimy raczej o dobie internetu niż telewizji z tego względu, że oglądanie tradycyjnej telewizji znacząco słabnie z roku na rok. Coraz więcej osób korzysta z specjalnych aplikacji i stron internetowych przeznaczonych do korzystania z ich zasobów online, czyli z platform internetowych z: serialami, programami i filmami.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna może tkwić w tym, że są one przede wszystkim tańsze od standardowych abonamentów. Ale co ważniejsze, wykupując do nich dostęp, możemy oglądać najnowsze i najbardziej popularne serie seriali czy filmów – często takich, których premiera była stosunkowo niedawno.

Ponadto w standardowej telewizji często emitowane są stare produkcje, a zdarza się nawet, że na przestrzeni tygodni wyświetlane są te same pozycje. Sprawia to, że odbiorca jest znudzony i zmuszony do szukania rozrywki gdzie indziej.

Reklamy to kolejna kwestia, która znacznie odpycha do siadania przed telewizorem. Liczne, uporczywe i ciągnące się w nieskończoność reklamy to wielki minus dla tej tradycyjnej formy oglądania produkcji. Korzystając z platformy internetowej, nie musimy oglądać reklam nawet przez minutę. Sprawia to, że użytkownik jest bardziej zrelaksowany i zadowolony, a ponadto nie traci czasu na oglądanie zbędnych i nużących materiałów reklamowych.

Wszystkie te wymienione czynniki bezapelacyjnie sprawiają, że telewizja w klasycznym jej rozumieniu odchodzi już do lamusa. Możliwe, że za kilkanaście lat już nikt nie będzie korzystał z tradycyjnych kanałów telewizyjnych ani nie będzie posiadał wykupionego abonamentu telewizyjnego.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *