Własny biznes – czy to dla ciebie?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy lepiej pracować dla kogoś, czy też może otworzyć własny biznes. Szczególnie zaś tyczy się to freelancerów, czyli osób, które zazwyczaj świadczą różnego rodzaju usługi (np. korektę tekstów, tworzenie grafik, tworzenie stron internetowych i inne zajęcia kreatywne) głównie na kontrakty, umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Jednak tak naprawdę mało kto dziś się decyduje na to, żeby wyjść ze swojej strefy komfortu i założyć własną firmę. A tak naprawdę może to przynieść o wiele większe zarobki niż dotychczasowe formy pracy. Odrobina odwagi wystarczy, by zacząć swoją przygodę z własnym biznesem.

Jeśli pracujesz dla kilku firm, wiesz jak ciężko czasami żongluje się różnymi zleceniami i projektami, by zdążyć na czas. Jednak nawiązane kontakty mogą być bardzo cenne w sytuacji, gdy zdecydujesz się założyć własny biznes – możesz nawiązać wówczas współpracę z tymi, dla których wcześniej pracowałeś. Tym razem na zasadzie partnerstwa.

Już zdobyte kontakty zawodowe z całą pewnością będą niezwykle potrzebne. Natomiast doświadczenie, które zdobyłeś wcześniej, pozwoli Ci na to, by odpowiednio wycenić własne usługi. Cóż, praca na własny rachunek to dość duże wyzwanie, jednak daje również wiele możliwości. W takiej sytuacji to Ty decydujesz kiedy pracujesz i jakie zlecenia chcesz brać. Nikt niczego Ci nie narzuca, sam decydujesz o rozwoju własnej firmy. Jeśli więc od dłuższego czasu o tym myślisz – do dzieła!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *