Wstydliwy problem: impotencja

W życiu każdego mężczyzny sprawność seksualna odgrywa bardzo ważną rolę. Tymczasem, okazuje się, wielu z nich boryka się z zaburzeniami erekcji, które określa się mianem impotencji. Znaczna część panów wstydzi się tego problemu i unika rozmów o nim.

Niestety, w znaczący sposób wpływa to nie tylko na samoocenę mężczyzny, ale ma duże znaczenie dla relacji w związku. Impotencja powoduje unikanie kontaktów seksualnych i pogorszenie ich jakości. Jeśli partnerka osoby z zaburzeniami erekcji nie jest świadoma problemu, może uznać się za nieatrakcyjną dla mężczyzny. Powoduje to dalsze trudności w kontaktach między nimi, kłótnie i stres.

W ten sposób powstaje błędne koło, ponieważ to właśnie stres jest jednym z głównych przyczyn impotencji. Istotne znaczenie ma również przemęczenie. Problemy z erekcją mogą też powstawać, gdy mężczyzna obawia się, że nie zadowoli partnerki z powodu niedoświadczenia, złych doświadczeń w przeszłości bądź wieku. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa w związku.

Jeżeli jednak problemy w sferze seksualnej utrzymują się już od dłuższego czasu, mogą być objawem poważnej choroby. Warto z tym problemem udać się do specjalisty, który wskaże powód zaburzeń oraz określi sposób leczenia.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *